Striebornú medailu obhájila spoločnosť EcoVadis

Spoločnosť Blickle po tretíkrát ocenená spoločnosťou EcoVadis za udržateľné podnikanie

Napriek výrazne prísnejším kritériám hodnotenia získal celosvetovo pôsobiaci výrobca kolies a koliesok Blickle v roku 2023 opäť striebornú medailu. Strieborná medaila od medzinárodnej hodnotiacej platformy EcoVadis.

Od svojho založenia v roku 2007 sa spoločnosť EcoVadis stala najväčším a najspoľahlivejším poskytovateľom hodnotenia udržateľnosti podnikov na svete. spoločností. Do medzinárodnej siete EcoVadis patrí viac ako 100 000 hodnotených spoločností. Rebríček udržateľnosti skúma výrobné a dodávateľské reťazce z hľadiska udržateľnosti. Hodnotenie je založené na štyroch kritériách: životné prostredie, etika, pracovné a ľudské práva a udržateľné obstarávanie.

Spoločnosť Blickle Räder+Rollen GmbH u.Co.KG získala v roku 2023 opäť striebornú medailu napriek prísnejším kritériám hodnotenia. Bolo to možné len vďaka ďalším zlepšeniam v hodnotených oblastiach v porovnaní s rokom 2021.

Výrobca kolies a koliesok z Rosenfeldu patrí medzi 14 percent najlepších hodnotených spoločností v roku 2023. Vo svojom odvetví Blickle je zastúpená dokonca medzi 6 percentami najlepších.

Pre vedenie spoločnosti je to ďalšie potvrdenie, že investície do výroby šetriacej zdroje a prevzatie spoločenskej zodpovednosti sa prejavujú a že spoločnosť je na správnej ceste. spoločenskej zodpovednosti sa prejavujú a že spoločnosť je na veľmi dobrej ceste.