Spoločnosť Blickle

Už mnoho rokov spoľahlivý partner po vašom boku

Rodinný podnik od roku 1953

V roku 1953 Wilhelm Sülzle rozdelil svoju prosperujúcu železiarsku továreň na tri samostatné spoločnosti, ktoré rozdelil medzi svojich synov a svojho zaťa, ktorým bol Heinrich Blickle. Nová spoločnosť s názvom Blickle prevzala výrobu železných koliesok na fúriky a vytvorila sortiment vysokokvalitných koliesok, ako aj pevných a otočných kladiek. Vďaka typickým švábskym vlastnostiam, medzi ktoré patrí pracovitosť, vysoký dôraz na kvalitu a nadšenie pre invencie, sa naše produkty neustále zdokonaľovali. Po náhlej smrti zakladateľa Heinricha Blickleho prevzala v roku 1961 vedenie spoločnosti jeho manželka Elisabeth Blickle.

Generálny riaditeľ Reinhold Blickle je synom zakladateľa a riadi spoločnosť spolu so svojou manželkou Denisou Blickle, Walterom Wagerom a svojimi dvoma deťmi, Dr. Sarah Blickle-Fennerovou a Davidom Blickle, ktorí sa stali členmi vedenia v roku 2017. Spoločnosť Blickle sa za niekoľko uplynulých desaťročí vypracovala na jedného z popredných svetových výrobcov koliesok. Spoločnosť Blickle aj napriek svojmu rozvoju vždy zostala verná tradičným hodnotám rodinnej spoločnosti. Túto filozofiu bude aj naďalej presadzovať v poradí tretia generácia vedenia.

Skupina Blickle v súčasnosti po celom svete zamestnáva viac ako 1 200 zamestnancov, z ktorých viac ako 900 pracuje v centrále v nemeckom meste Rosenfeld. Vyškolení odborní poradcovia v 18 obchodných pobočkách v Európe, Amerike, Ázii a Austrálii a zastúpenia v 120 krajinách pritom zaručujú blízkosť k zákazníkom a veľmi kvalitné služby. Naše najmodernejšie logistické centrum zaručuje prvotriedne dodacie služby: za jeden deň dokážeme odoslať viac ako 8 000 produktov a ďalších 12 000 v priebehu 1 až 3 dní, a to v rámci celej Európy.

Pokrok má u nás tradíciu

Úspech dosiahnu iba tí, ktorí sa poučia zo svojej minulosti, aby boli pripravení na budúcnosť. U nás má pokrok tradíciu. Naša spoločnosť založená v roku 1953 dnes patrí medzi popredných výrobcov koliesok na svete. To svedčí o kompetencii. O pracovitosti. O kvalite. O inovácií.

1953

Priekopník

Heinrich Blickle zakladá svoju spoločnosť s ôsmymi zamestnancami a vo svojej dielni začína vyrábať železné kolesá na fúriky.

1961

Osud

Zakladateľ spoločnosti Heinrich Blickle zomiera. Vedenie spoločnosti preberá jeho manželka Elisabeth Blickle.

1967

Prvé kroky k preniknutiu na svetový trh

Vo Švajčiarsku bola založená prvá obchodná pobočka.

1977

Druhá generácia

Do spoločnosti prichádza Reinhold Blickle, syn zakladateľa a súčasný generálny riaditeľ.

1998

Nové technológie

Spoločnosť Blickle začína vyrábať polyuretánové kolieska.

2002

Rast

Spoločnosť Blickle postavila novú administratívnu budovu.

2006

Nová výroba

Podiel v továrni na vstrekovanie plastov; v tom istom roku je založená spoločnosť BW-Plast GmbH (dnes súčasť spoločnosti).

2010

Investície

Vybudovanie logistického centra s automatizovaným vysokoregálovým skladom a skladovými priestormi na drobné diely.

2015

Nový segment elektro-mobility

Spoločnosť Blickle začína vyrábať elektricky poháňané kolieska.

2017

Tretia generácia

Do spoločnosti prichádza Dr. Sarah Blickle-Fenner a David Blickle.

2018

Expanzia na trh v USA

V USA vzniká nové skladové a administratívne zariadenie s rozlohou viac ako 5 000 m².

2020

Nová stavba v meste Rosenfeld

Výstavba zákazníckeho centra, ako aj nového závodu na výrobu polyuretánu a rozšírenie administratívnej budovy.