Otočné kolieska značky Blickle pre akúkoľvek aplikáciu

Vhodné otočné koliesko pre každú aplikáciu

Otočné kolieska – umožňujú manévrovanie so strojmi, vozíkmi alebo zariadeniami. Presnejšie povedané, ide o kolieska s otočnou zvislou osou Sú protipólom pevného kolieska, ktoré sa neotáča a umožňuje pohyb iba lineárnym smerom. Otočné koliesko sa skladá z otočnej konzoly a v nej namontovaného kolieska. Konzola je pritom dostupná v rozličných veľkostiach aj materiáloch, od plastu cez oceľový plech až po nehrdzavejúcu oceľ. Spoločnosť Blickle ponúka svojim zákazníkom optimálne otočné kolieska na akýkoľvek účel, ktoré si môžu vybrať z viac ako 60 sérií otočných konzol, ako aj 80 štandardných sérií vhodných koliesok.

Hľadáte konkrétny produkt? Využite náš vyhľadávač produktov! Zúžte svoj výber pomocou rôznych filtrov a nájdite vhodné otočné koliesko.

Rozmanitosť produktov vďaka variantom

Otočné kolieska namontované na vozíku umožňujú jednoduché manévrovanie – dokonca aj na mieste. Takáto vysoká miera pohyblivosti však nie je úplne vhodná pre aplikácie s dlhými rovnými trasami, pretože sa znižuje stabilita smeru pohybu vozíka a pre používateľov je ťažšie udržať rovný smer jazdy. Z tohto dôvodu je väčšina vozíkov vybavená naviac aj pevnými kolieskami. Ak by ste však chceli spojiť vlastnosti otočných aj pevných koliesok do jedného kolieska, je možné na otočnú konzolu namontovať smerovú zámku kolieska. Ak ju používateľ aktivuje, zablokuje sa rotačný pohyb otočného venca a pôvodne otočné koliesko sa tak zmení na pevné koliesko. Po uvoľnení smerovej zámky sa znova obnoví funkcia otáčania otočného kolieska. Okrem toho sú dostupné aj ďalšie varianty v podobe blokovania otáčania „stop-top“, „ideal-stop“ alebo „stop-fix“, ktoré okrem otočného venca zablokujú aj samotné koliesko. Takéto zablokovanie je možné aj prostredníctvom blokovania otáčania „central-stop“. Táto ponúka má navyše aj tú výhodu, že je možné zablokovať viacero koliesok súčasne. Vozík viac nie je možné presúvať a je bezpečne odstavený.

Otočné kolieska od spoločnosti Blickle sú v závislosti od účelov využitia navyše vybavené aj rozličnými upebňovacími systémami, ako napr. základovou doskou na priskrutkovanie, zadným otvorom na skrutku, zasúvacím čapom, závitovým čapom alebo nástrčným kolíkom.

Otočné kolieska Made in Germany 

Otočné kolieska Blickle sú symbolom nekompromisnej kvality. Od nástrojárstva a strojárskej výroby, cez spracovanie ocele až po vstrekovanie plastov a samotnú montáž. Otočnú konzolu vyrábame sami od úplného začiatku. To isté platí pre kolieska, ktoré sa montujú do otočnej konzoly. Vysoká kvalita je zabezpečovaná najmodernejšími a automatizovanými skúšobnými zariadeniami a rovnako tak aj kontrolami prvých a posledných dielov a vlastnou kontrolou pracovníka.

Máte ešte ďalšie otázky? Pri výbere produktov vám veľmi ochotne poradí náš vyškolený pracovník!