70 rokov Domov mobility

Spoločnosť Blickle Räder+Rollen oslavuje 70. výročie založenia 

Spoločnosť Blickle Räder+Rollen tento rok oslavuje 70. výročie svojho založenia pod heslom "70 rokov domovom mobility". Čo však znamená 70 rokov domova mobility? Spoločnosť Blickle umožňuje mobilitu na celom svete zo svojho sídla v Rosenfelde.História výrobcu kolies a koliesok siaha až do roku 1953. Vtedy Wilhelm Sülzle rozdelil svoju malú železiarsku továreň na tri nezávislé spoločnosti pod vedením svojich synov a zaťa Heinricha Blickleho, otca dnešného konateľa Reinholda Blickleho. Novozaložená spoločnosť Blickle prevzala výrobu železných kolies na fúriky. Nezostalo to však dlho a v priebehu desaťročí sa spoločnosť vypracovala na svetového lídra v oblasti kolies a koliesok. Tento úspech podporuje päť pilierov: špecializovaný tím, celosvetová predajná sieť, široký sortiment výrobkov, dôveryhodní zákazníci a vysoká úroveň výrobných znalostí.

Domov pre viac ako 900 zamestnancov v Rosenfelde

Každý deň do centrály prichádza a odchádza viac ako 900 zamestnancov. Pre mnohých z nich sa spoločnosť Blickle stala kúskom domova. Ich cieľom je každý deň spoločne vynaliezať koleso a vytvárať stále nové, inovatívne riešenia mobility. Napriek rastúcej internacionalizácii spoločnosť Blickle zamestnáva väčšinu svojich zamestnancov vo svojom sídle v Rosenfelde a kladie veľký dôraz na kvalitu "Made in Germany". Čo však v skutočnosti znamená "Made in Germany"? Prísne vzaté, tento pojem je len označením pôvodu. Pre nás však "Made in Germany" znamená viac. Je to prísľub, ktorý spoločnosť Blickle dáva svojim zákazníkom. S cieľom ponúknuť každému zákazníkovi správne riešenie - a na najvyššej kvalitatívnej úrovni - spája výrobca kolies a koliesok 70 rokov vývoja a výrobného know-how so 70 rokmi orientácie na zákazníka. Cieľom je nikdy nezostať stáť na mieste, ale udržať svet mobility v pohybe.

Domov pre 20 medzinárodných obchodných spoločností

S celkovo 20 medzinárodnými obchodnými spoločnosťami a vývozom do viac ako 120 krajín sa spoločnosť Blickle stala globálnym hráčom a lídrom na svetovom trhu v oblasti kolies a koliesok. Viac ako 300 zamestnancov vo vlastných obchodných spoločnostiach v Európe, Severnej Amerike a Ázii a Tichomorí, ako aj obchodní partneri po celom svete tvoria jedinečnú predajnú sieť pre výrobky vyrábané v Rosenfelde. Vďaka najmodernejšiemu logistickému centru v sídle spoločnosti je možné dodať 8 000 typov kolies a koliesok okamžite zo skladu a ďalších 12 000 do dvoch až troch dní.

Domov pre 30 000 kolies a koliesok v štandardnom sortimente

Rôzne možnosti použitia koliesok sú rovnako rozmanité ako 30 000 výrobkov v štandardnom sortimente. Či už ide o intralogistiku, manipuláciu s materiálom, stavbu strojov a zariadení, mobilné zariadenia a prístroje všetkého druhu alebo o zdravotnícky a hygienický sektor, kolesá a kolieska Blickle spĺňajú širokú škálu požiadaviek. Spoločnosť Blickle ponúka výrobky z rôznych materiálov s nosnosťou až do 100 ton. Ak v štandardnom sortimente nie je vhodné koleso alebo koliesko, inžinieri sa radi ujmú akejkoľvek novej výzvy, pretože sú v spoločnosti Blickle na dennom poriadku.

Domov pre 70 000 zákazníkov na celom svete

Spoločnosť Blickle je spoľahlivým partnerom pre viac ako 70 000 zákazníkov z priemyslu a obchodu na celom svete. Špecialista na kolesá a kolieska ponúka svojim zákazníkom komplexné poradenské služby, či už prostredníctvom osobných kontaktných osôb alebo živého chatu na webovej stránke. K dispozícii sú tam aj súbory CAD v piatich formátoch. Zákazníci tak majú možnosť vopred integrovať výrobky do svojho návrhu. Nákupy ešte viac uľahčuje aj novovytvorený internetový obchod zákazníci v ňom prirodzene dostanú aj svoje individuálne podmienky. Zavedením nového systému správy informácií o výrobkoch vytvorila spoločnosť Blickle aj základ pre jednoduché poskytovanie všetkých elektronických údajov o výrobkoch. To umožňuje sprístupniť jednotlivé elektronické katalógy vrátane všetkých údajov, obrázkov a cien na platformách elektronického obstarávania.

Domov pre vysokú výrobnú spôsobilosť 

Podľa Blickleho je dôležité nezostať pri minulých úspechoch. V popredí je ďalší vývoj existujúcich materiálov, používanie najmodernejších strojov a neustála optimalizácia výrobných procesov - a to všetko sa vykonáva centrálne na jednom mieste. Vďaka veľmi vysokému vertikálnemu rozsahu výroby zámerne združujeme kompetencie a skúsenosti v našej centrále a zabezpečujeme tak krátke vzdialenosti. To nám umožňuje rýchlo a pružne reagovať na požiadavky zákazníkov a ponúkať medzinárodným zákazníkom vysokú kvalitu výrobkov s krátkymi dodacími lehotami. Predaj, dizajn, vývoj a výroba pracujú ruka v ruke. Majú prístup k najmodernejším konštrukčným programom, ako aj k výrobným a testovacím procesom. Jedným z vrcholov v centrále v Rosenfelde je nové kompetenčné centrum pre zákazníkov. Vďaka najmodernejším testovacím zariadeniam a jednej z najmodernejších testovacích dráh na svete teraz ponúka ešte viac príležitostí na testovanie výrobkov Blickle.

Príbeh sa píše ďalej

Smerovanie spoločnosti do budúcnosti sa naďalej určuje prostredníctvom výmeny generácií: Dr. Sarah Blickle-Fenner a David Blickle boli v roku 2021 vymenovaní za konateľov skupiny Blickle po niekoľkých rokoch práce v spoločnosti. Zatiaľ čo Dr. Sarah Blickle-Fenner riadi spolu so svojím otcom Reinholdom Blicklem medzinárodnú organizáciu predaja a marketingu, David Blickle ako strojný inžinier zodpovedá za oblasti výroby, nákupu a technológie. Spoločnosť Blickle tak zostane aj v budúcnosti rodinným podnikom. Výmena generácií, ako aj dve nové budovy, ktoré budú slávnostne otvorené v roku 2023, nás jednoznačne zaväzujú k tomu, aby sme sa v Rosenfelde usadili. Výstavba novej modernej polyuretánovej výrobnej haly s rozlohou 24 000 metrov štvorcových zvýši výrobnú kapacitu v tomto segmente výrobkov o viac ako 100 percent, čím sa závod v Rosenfelde stane najväčším závodom na výrobu kolies a koliesok na svete. Architektonicky príťažlivá administratívna prístavba poskytuje priestor pre ďalšie pracovné miesta, kompetenčné centrum pre zákazníkov a novú podnikovú reštauráciu. Celkovo sa spoločnosť Blickle pozerá do budúcnosti pozitívne a ďakuje svojim zákazníkom, zamestnancom a dodávateľom za 70 rokov vernosti.