Pojazdové kolieska od spoločnosti Blickle

Či už ide o otočné kolieska alebo vodiace rolny – pojazdové kolieska pre všetky aplikácie

Rôzne pojazdové kolieska Blickle

Pojem „pojazdové kolieska či kladky“ sa často používa pre rôzne typy produktov. Existujú napr. plastové pojazdové kolieska, gumové pojazdové kolieska, odpružené pojazdové kolieska alebo pojazdové kolieska z nehrdzavejúcej ocele. Často sa tak označujú otočné kolieska v najrozličnejších vyhotoveniach. Výrazom otočné kolieska sa zasa označujú kolieska, ktoré sú namontované v otočných konzolách. Ako pojazdové kolieska či kladkyvšak môžu byť označované aj kolieska, ktoré napríklad pri elektricky poháňaných prepravných zariadeniach nie sú poháňané, ktoré sa teda v podstate len pasívne otáčajú s daným zariadením Veľmi často sa výrazom pojazdové koliesko označujú aj vodiace kladky používané v Maschinen- und Anlagenbau oder der strojárstve a pri výrobe zariadení alebo v prepravnej technike. Medzi príklady použitia menujeme napr. námorné žeriavy, eskalátory, plniace linky alebo regálové zakladače a priemyselné brány.

Otočné kolieska – flexibilne otáčateľné

Vďaka vertikálnej otáčavosti otočných koliesok je možné strojmi a zariadeniami manévrovať. Používajú sa v najrozličnejších oblastiach: V intralogistike, v strojárstve a pri výrobe zariadení, v zdravotníctve, v potravinárstve alebo nábytkárstve. Každá oblasť a každá aplikácia kladie svoje špeciálne požiadavky na použité kolieska. Na základe normy pre kolieska je možné otočné kolieska rozdeliť do troch kategórií: Prístrojové kolieska, kolieska na prepravné zariadenia a vysokozáťažové kolieska. Podľa noriem DIN EN 12526 a nasl. sa hovorí o prístrojových kolieskach, ak sa používajú pri rýchlostiach do 3 km h, o kolieskach pre prepravné zariadenia, ak sa používajú pri rýchlostiach do 4 km/h, a o kolieskach pre vysoké zaťaženie, ak sa používajú pri rýchlostiach vyšších ako 4 km/h.

Okrem nosnosti zohráva pri výbere oblasti použitia príslušného záťažového kolieska rozhodujúcu úlohu aj behúň. Rôzne behúne disponujú špecifickými vlastnosťami, ktoré sú viac alebo menej vhodné na konkrétne aplikácie. Polyamidové kolieska sa napríklad vyznačujú svojou pevnosťou a ľahkým chodom na hladkých povrchoch, kolieska z elastickej plnej gumy vynikajú presným riadením, tichým chodom a vysokou šetrnosťou k jazdnému povrchu a polyuretánové série vykazujú nízky valivý odpor a vysokú odolnosť voči ďalšiemu trhaniu. Séria našich behúňov Besthane a Besthane Soft získala certifikáciu v oblasti zdravia a ergonómie od Ústavu pre zdravie a ergonómiu. Obe tieto série behúňov dosahujú extrémne nízky rozjazdový, valivý aj otočný odpor, vďaka čomu nedochádza pri rozjazde k takmer žiadnym energetickým stratám a vozík je možné oveľa ľahšie ťahať aj tlačiť.

Prehľad rôznych behúňov nájdete tu:

Pri hľadaní najvhodnejšieho produktu vám môže pomôcť aj náš vyhľadávač produktov. Aby ste sa dostali až k tomu správnemu produktu pre vašu aplikáciu, možno široký výber ponúkaných koliesok zúžiť pomocou rôznych filtrov.

Vodiace kladky – malé rozmery s veľkým účinkom

Pri priemeroch koliesok od 25 do 125 milimetrov nie sú síce vodiace rolny nainštalované v strojoch alebo zariadeniach na prvý pohľad zrejmé, zohrávajú tam však veľmi dôležitú úlohu. Vďaka rôznym behúňom a diskom koliesok z rôznych materiálov v šiestich rôznych sériách sú možné nosnosti až do 400 kilogramov. Vodiace kladky sa často používajú na koľajniciach alebo vodiacich lištách, v rámci ktorých sa vyznačujú veľmi vysokou presnosťou behu a veľmi nízkou hádzavosťou vertikálne a do strán. V takom prípade sa veľmi často označujú aj ako vodiace kolieska. Keď na kolieska trvalo pôsobí rovnomerné zaťaženie, označujú sa zasa ako pojazdové kolieska. Nenájdeme ich v koľajniciach, ale používajú sa napríklad v manipulačných dopravníkových technológiách alebo v žeriavových systémoch. V rámci štandardného programu sú tiež k dispozícii nerezové alebo elektricky vodivé varianty oboch typov vodiacich rolien. Tu nájdete prehľad vodiacich rolien!

Všetky vodiace kladky je možné rýchlo a jednoducho objednať aj v našom online e-shope Blickle. Ešte nie ste zaregistrovaný? Prihláste sa tu!

Motorom poháňané a vlečené

Elektricky poháňané vozidlá umožňujú jednoduchšie presúvanie ťažkých nákladov. Vďaka tomu sa nielen znižuje telesná námaha používateľov pri práci, ale zároveň robí pracovné postupy flexibilnejšími a ergonomickejšími. Spravidla sú dostupné dva typy koliesok: aktívne poháňané a pasívne sa otáčajúce – pojazdové kolieska. Vo výrobnom programe spoločnosti Blickle nájdete doplnkové pojazdové kolieska pre vaše poháňané vozidlá s najrôznejšími behúňmi pre každú aplikáciu.

Pokiaľ máte záujem o elektricky poháňané kolieska, skúste si pozrieť brožúru o našich elektrických pohonných systémoch ErgoMove.

Kvalita – Made in Germany

Kvalita je u nás na prvom mieste. Preto sme jedným z mála výrobcov, ktorí svoje produkty ešte stále vyrábajú výhradne v Nemecku. Aby sme splnili vysoké nároky na kvalitu, podrobujú sa všetky kolieska značky Blickle prísnej a dôkladnej kontrole v našich vlastných kontrolných a testovacích laboratóriách na rôznych moderných skúšobných zariadeniach:. Rotujúce kotúčové skúšobné stolice pre bremená do 5,5 ton, testovacie stroje materiálov, skúšky až do zničenia materiálu alebo klimatizačné skrine a tepelné komory - a to všetko v súlade s normami DIN EN 12527-12533. Aj na našich plnoautomatických výrobných linkách zabezpečuje mnoho integrovaných skúšobných a kontrolných staníc dodržiavanie najprísnejších kvalitatívnych štandardov spoločnosti Blickle.

Špeciálne riešenia – Blickle Customizing

Ak sa vám v našom bohatom štandardnom výrobnom programe s viac ako 30 000 produktami nepodarilo nájsť otočné koliesko ani vodiacu kladku vhodnú pre vašu aplikáciu, ponúkame aj možnosť vytvorenia individuálne prispôsobených špeciálnych riešení. Spoločne s vami – a pre vás – vyvinieme optimálne koliesko prispôsobené vašim špecifickým požiadavkám a vašej konkrétnej aplikácii. Vďaka viac ako 65 rokom skúseností v tejto oblasti a každodenným úpravám výrobkov, resp. vyvíjaniu nových modelov sa môžete plne spoľahnúť na know-how našich konštruktérov. Špeciálny realizovaná riešenia sa používajú po celom svete a naši zákazníci si ich cenia. Vďaka našej vlastnej nástrojárni je možné špeciálne riešenia realizovať rýchlo a jednoducho.

Aj vy riešite aplikáciu so špecifickými požiadavkami? V takom prípade nám pošlite svoju požiadavku alebo sa telefonicky obráťte nášho vyškoleného pracovníka a my pre vás navrhneme optimálne riešenie!